Golarka do ubrań – jaką wybrać?

Niby nie szata zdobi człowieka, ale z pewnością pomaga w odpowiednim prezentowaniu własnej osoby. Chyba każdy z nas posiada swoje ulubione ubrania, z którymi żal byłoby mu się rozstać i przedłuża czas ich używania tak jak tylko może.

Stosowanie odpowiednich środków piorących, które mają przywrócić ubraniom ich dawną świetność to jedno, ale nie można zapominać również o innych oznakach zużycia odzieży. Jednym z rodzajów takich oznak są zmechacenia widoczne, prędzej czy później, na dosłownie każdym ubraniu niezależnie od jego ceny, marki czy użytego materiału. A bądźmy szczerzy. Zmechacenia potrafią rzucać się w oczy.

Jeśli w takiej sytuacji chcemy odratować nasze ulubione swetry, spodnie, płaszcze czy marynarki to warto zainteresować się golarką do ubrań.

Czym jest golarka do ubrań? Jak się nią posługiwać? Czy golarka do odzieży to rzecz warta zakupu? Jak wybrać odpowiednie dla nas urządzenie tego typu i czym kierować się przy jego wyborze?

Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące golarek do ubrań znajdziecie w dalszej części tekstu, więc czytajcie dalej.

 

Golarka do ubrań – co to właściwie jest?

Golarka do ubrań, jak bardzo dosadnie wskazuje nazwa, to golarka umożliwiająca pozbycie się zmechaceń czy odstających nitek z ubrań.

Urządzenie to wyposażone jest zazwyczaj w głowicę z ostrzami (nożami), pojemnik na odpady po oczyszczaniu ubrania oraz zasilanie. W zależności od rodzaju zasilania dołączone do urządzenia akcesoria będą różnić się między sobą.

Golarkę do ubrań może stosować dosłownie każdy, jednak nie do każdego rodzaju ubrań może nadawać się wybrana przez na golarka.

Poznaj opinie o golarkach do ubrań. Zobacz gdzie można kupić golarkę do odzieży.
Na co zwrócić uwagę wybierając golarkę do ubrań?

Cena to nie jedyne kryterium jakim powinniśmy kierować się w trakcie wyboru urządzenia. Jeśli chcemy zakupić urządzenie, które będzie służyło nam dobrze przez dłuższy czas powinniśmy zwrócić uwagę na aspekty takie jak:

^

rodzaj zasilania

do wyboru mamy golarki zasilane sieciowo, akumulatorowo, akumulatorowo-sieciowe oraz na baterie, w przypadku golarek zasilanych sieciowo jesteśmy zmuszeni mieć zawsze pod ręką źródło prądu, ograniczenie stanowić może również długość przewodu, golarka akumulatorowa pozwala na oczyszczanie ubrań w dogodnym dla nas miejscu i czasie, nie musimy zwracać więc uwagi na dostęp do prądu, podobny komfort i możliwości oferują nam golarki do ubrań zasilane na baterie, musimy pamiętać jednak o posiadaniu zapasowych baterii, aby w razie konieczności nadal móc korzystać z urządzenia, najlepszym wyborem wydają się więc golarki akumulatorowo-sieciowe, których rodzaj zasilania możemy dostosować do tego czego nam aktualnie potrzeba

^

ostrza

powinny być wytrzymałe, odporne na tępienie się oraz wykonane z mocnego i solidnego materiału, bardzo dobry wybór stanowią ostrza wykonane ze stali nierdzewnej, warto też zainteresować się jakie materiały można golić korzystając z golarki, nie wszystkie urządzenia tego typu będą nadawać się do wełny, inne z kolei nie będą dobre dla delikatniejszych materiałów,

^

rozmiar golarki do ubrań

golarka powinna być wygodna i komfortowa w użytkowaniu, jej komfort zależeć będzie w dużej mierze od rozmiarów urządzenia i tego jak leży ono w dłoni, również wielkość głowicy ma znaczenie, ponieważ oczyszczanie ubrań zbyt małą głowicą bardzo szybko stanie się dla nas uciążliwe i żmudne, zwróćmy również należytą uwagę na pojemnik na odpady oraz sposób jego opróżniania,

^

wysokość strzyżenia

jest to funkcja dodatkowa, przez co nie spotkamy jej w każdym urządzeniu jednak potrafi ona znacznie ułatwić nam pracę, wysokość strzyżenia możemy regulować poprzez trójstopniowy mechanizm.

Wybierając golarkę do ubrań powinniśmy rozważyć jeszcze jedną rzecz, a mianowicie dodatkowe akcesoria ułatwiające nam utrzymanie sprzętu w czystości. Najczęściej do golarki dołączany jest pędzelek do czyszczenia.

Do jakich tkanin nadaje się golarka do ubrań?

Golarka do odzieży przeznaczona jest do wielu rodzajów materiałów, zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. Urządzenie to sprawdzi się nie tylko w przypadku ubrań, ale także koców, narzut na łóżka i fotele, zasłon i wielu innych miejsc. Golarka do ubrań będzie stanowić wybawienie dla osób posiadających wełniane swetry czy materiałowe płaszcze, a także marynarki czy żakiety.

Jak stosować golarkę do ubrań?

Sweter, bluzkę czy płaszcz, który chcemy oczyścić z niezbyt estetycznych zmechaceń należy rozłożyć na płaskiej powierzchni. Następnym krokiem jest uruchomienie urządzenia. Golarkę należy delikatnie dostawić do ubrania i poruszać nią w górę i w dół.

Pod żadnym pozorem nie możemy dociskać golarki do ubrania, ponieważ możemy w ten sposób zrobić w nim dziurę. Najwięcej pracy wymagają zazwyczaj rękawy swetra, ponieważ są to miejsca, gdzie odzież mechaci się najszybciej.

Jak wybrać najlepszą golarkę do ubrań?

Opinie

Golarka do odzieży to zakup warty uwagi i ceny. Szczególnie, gdy posiadamy dużą liczbę ubrań wymagających czyszczenie ze zmechaceń. Dzięki golarce w prosty, szybki, a co najważniejsze w skuteczny sposób będziemy w stanie nadać znoszonym ubraniom nowe życie. Odzież będzie wyglądać estetycznie i elegancko.

Musimy jednak dostosować wybór golarki do naszych potrzeb.

Z tego względu większym uznaniem cieszą się golarki sieciowe i akumulatorowo-sieciowe. Nie ma wtedy ryzyka, że urządzenie nie będzie nadawało się do pracy wtedy, gdy go potrzebujemy, a w razie potrzeby będziemy mogły użyć go nawet w plenerze, a podładować w dowolnym miejscu z dostępem do prądu.

Producenci

Do producentów golarek do ubrań należą firmy takie jak Adler, Blaupunkt, Bomann, Botti, Camry, Clatronic, Concept, Domo, Eldom, Esperanza, ETA, Gotie, Klindo, Luxpol, Łucznik, Mesko, MPM Product, Opti, Orava, Philips, Sencor, Severin, Tefal, Trevi czy Vakoss.

Ceny

Ceny golarek do ubrań wahają się od około 5 złotych do około 80 złotych. Koszt golarki zależny jest od rodzaju zasilania, wielkości głowicy, jak i samego urządzenia, pojemności zbiornika na zmechacony materiał, a także materiału z jakiego wykonano ostrza.

Rzućcie okiem na poniższy test wybranej golarki do odzieży:

 

Co myślicie o golarkach do ubrań? Korzystacie z nich?

Dajcie znać w komentarzach.

0 komentarzy

Join

Work With Me